edukacja ekologiczna i publiczne kampanie edukacyjne raport interzero 2023

Edukacja ekologiczna i publiczne kampanie edukacyjne – raport Interzero za 2023 rok

Jako Interzero Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i Interzero Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. realizujemy kampanie edukacyjne dla przedsiębiorców, którzy przekazali nam swój obowiązek odzysku opakowań w ramach obowiązku ustawowego. Zapraszamy do zapoznania się z raportem naszych działań edukacyjnych w 2023 roku.

W 2023 roku aktywnie działaliśmy w obszarze realizacji projektów i kampanii edukacyjnych, skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, w tym przedsiębiorców i konsumentów.

  • W ramach projektu Eko bez kantów, edukujemy Polaków w zakresie ekologii, ochrony środowiska i segregacji odpadów. Zrealizowaliśmy 7 odcinków podcastu (dostępne również w Apple Podcasts, YouTube i Spotify), a także udało się nam zgromadzić szeroki zasięg na naszych profilach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.
  • EkoPaka, czyli materiały edukacyjne dla szkół, zawierające scenariusze zajęć, kolorowanki, gry i materiały plastyczne związane z surowcami, trafiły do 120 przedszkoli, które wykazały się największą aktywnością w akcji samorządowej Rowerowy Maj.
  • Przygotowaliśmy również własną grę edukacyjną ‘Akcja-frakcja!’, która w przystępny sposób uczy małych i dużych o poprawnej segregacji odpadów. Gra dostępna była na wydarzeniach wspieranych przez Interzero.
  • W ramach współpracy z kolektywem Mamy Projekt, zostaliśmy mecenasem merytorycznym jednego z pokojów nowo otwartego centrum edukacyjnego Punkt Zwrotny przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, w którym dzieci i młodzież poznają tajniki fast fashion i uczą się o opakowaniach. Wspieramy również wędrującą wystawę EkoEksperymentarium, którą tylko w ubiegłym roku odwiedziło na żywo ponad 13 tys. zwiedzających oraz 499 tys. graczy online.
  • Wspólnie z Muzeum Fotografii w Krakowie zrealizowaliśmy projekt „Obieg zamknięty. Odpady w fotografii”, bazujący na warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, natomiast wraz z UNEP/GRID-Warszawa – cykl warsztatów w Łazienkach Królewskich oraz wystawę 10 kolaży zachęcających do ograniczenia ilości odpadów. Wystawę można wypożyczyć za pośrednictwem portalu Spółdzielnia.
  • Zorganizowaliśmy również wiele atrakcji podczas kolejnej edycji Targów Zero Waste, a także wsparliśmy merytorycznie trzy dni tematyczne w programie Kalendarz przedszkolaka, prowadzonym przez Fundację To Proste i firmę Intersnack w programie „Nie wyrzucaj, wykorzystaj”.
  • Po raz kolejny wspólnie z UNEP/GRID-Warszawa oraz Czepczyński Family Foundation zostaliśmy partnerem programu edukacyjnego realizowanego przez grupę Maspex Kubusiowi przyjaciele natury, który działa od 16 lat i dotarł do 10 milionów dzieci.

W ramach działań edukacyjnych przedsiębiorców Interzero przygotowało 8 szkoleń online z zakresu sprawozdawczości, zmian dyktowanych transpozycją dyrektywy SUP czy gospodarki odpadami oraz inne szkolenia dostępne na platformie Interzero Academy. Odbyła się również jubileuszowa, X Edycja Konferencji Środowiskowej Interzero, po raz pierwszy w formacie otwartym, na której skupiliśmy się głównie na tematyce SUP i ustanowienia systemu kaucyjnego. Nasi eksperci pojawili się w debatach i innych publikacjach od takich tytułów, jak Forbes, MyCompany czy Rzeczpospolita, a także w magazynach branżowych (Teraz Środowisko).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami raportu TUTAJ.

Pinterest Hidden Image
Udostępnij przez: