Poznaj grę edukacyjną Interzero „Akcja frakcja”!

Według danych z raportu Interzero pt. „Pakujemy się w kłopoty” z kwietnia 2023 roku tylko 51% Polaków segreguje odpady na pięć frakcji (bio, plastik i metal, papier, szkło oraz zmieszane). Wiele osób wciąż nie wie, gdzie należy wyrzucić np. kartonowe opakowanie po mleku czy paragon sklepowy.

Wyniki raportu potwierdzają potrzebę prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych, które utrwalają w społeczeństwie dobre nawyki wspierające prawidłową segregację odpadów. W ramach programu EkoPaka, od lat tworzymy materiały dydaktyczne dla dzieci. W tym roku opracowaliśmy m.in. grę memory „Akcja frakcja”, dzięki której można nauczyć się porządnie segregować w trakcie zabawy – mówi Katarzyna Kacz, kierowniczka projektów edukacyjnych skierowanych do najmłodszych z Interzero.

Zasady gry są powszechnie znane – wystarczy zbierać karty do pary. Wygrywa osoba, która zdobędzie ich więcej. Na kartach przedstawiono odpady, a barwa tła odpowiada kolorowi pojemnika, do którego powinny trafić.

„Akcja frakcja” została wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC. Ma też certyfikację Eco Friendly Game, która potwierdza, że gra została zaprojektowana i wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Zachęcamy do grania i poprawnego segregowania.

Udostępnij przez: