Kampanie edukacyjne Interzero 

Firmy, które wprowadza na rynek produkty w opakowaniach, baterie albo sprzęt elektryczny lub elektroniczny ma obowiązek prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych. Ich celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, szczególnie w zakresie postępowania z odpadami. Zespół Edukacji Ekologicznej Interzero wypełnia ten obowiązek w imieniu klientów, realizując m.in. takie projekty jak Eko bez kantów, Ekopaka, czy Biuro Zero Waste.    

Pobierz raport roczny

EkoPaka jak wytłumaczyć dzieciom co to jest recykling? 

EkoPaka to wielowymiarowy program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczy poprzez zabawę i twórczą pracę w oparciu o opracowane przez ekspertów materiały merytoryczne. Wspiera nauczycieli i edukatorów dostarczając im rzetelną wiedzę na temat obiegu zamkniętego surowców.

 

W ramach programu powstają m.in. zestawy edukacyjne, których zawartość pomaga w realizacji aktywnych, angażujących zajęć z uczniami. Składają się na nie gotowe scenariusze, kolorowanki edukacyjne, materiały plastyczno-kreatywne, narzędzia i gry edukacyjne pozwalające na efektywne kształcenie w zakresie ochrony środowiska i ekologii. Dotychczas stworzyliśmy materiały i zestawy skupione na frakcjach odpadowych:

  • Aluminium 
  • Bioodpady 
  • Baterie 
  • Drewno 
  • Elektroodpady 
  • Opakowania wielomateriałowe 
  • Papier 
  • Szkło 
  • Tworzywa sztuczne

Potencjał programu rośnie z roku na rok. Nasze doświadczenia współpracy ze szkołami, bibliotekami, placówkami kultury czy przedsiębiorcami potwierdzają, że najszybciej i najlepiej uczymy się doświadczając. EkoPaka umożliwia tworzenie właśnie takiej mądrej edukacji, którą łatwo włączyć zarówno większe inicjatywy jak pikniki szkolne lub firmowe, akcje pracownicze, konkursy ekologiczne, ale również w te mniejsze jak edukacja domowa. 

Biuro Zero Waste jak stworzyć ekologiczne miejsce pracy? 

Zrównoważone miejsce pracy oznacza dla nas mądre zarządzanie zasobami, odpowiedzialny zespół oraz uważność na kwestie środowiskowe. Uwzględnienie w biznesie takiej szerszej perspektywy bardzo często pozwala znaleźć oszczędności i nowe potencjały rozwoju poprzez wzmocnienie komunikacji oraz współpracy.  

Biuro Zero Waste jest kompleksową usługą, której punkt wyjścia stanowi ocena przestrzeni biurowej pod kątem zrównoważonego rozwoju. Badanie, od którego wychodzimy, ma bardzo szeroki zakres – poza kwestiami organizacji miejsca pracy rozpatruje również sposoby funkcjonowania czy nawyki pracowników.  

Zmiana kultury organizacji na przyjazną środowisku naturalnemu stanowi wyzwanie. Dlatego oferujemy wsparcie w projektowaniu procesu transformowania biur oraz edukacji wewnętrznej pracowników. Dostarczamy również technologie ułatwiające radzenie sobie z odpadami oraz budujące świadomość ekologiczną.

Sprawdź jak prowadzić biuro przyjazne środowisku.

Biuro Zero Waste to usługa skalowalna, którą możemy dopasować zarówno do dużej jak i małej firmy. Mamy również doświadczenie we współpracy z sektorem publicznym. Z naszym wsparciem każde biuro może uzyskać certyfikat Biura Zero Waste. 

Eko bez kantów, czyli jak nie dać się greenwashingowi

W „Eko bez kantów” mówimy o ekologii bez naginania rzeczywistości. Rozprawiamy się z mitami, fake newsami, półprawdami. Naszym celem jest wyjaśnić, dlaczego należy segregować odpady, a nie tylko, jak to robić prawidłowo. 

„Eko bez kantów” powstało z przekonania, że w świecie, pełnym dezinformacji i greenwashingu potrzebne jest wiarygodne miejsce z rzetelnymi wiadomościami. Przybliżamy tematy zrównoważonego rozwoju, recyklingu, obiegu zamkniętego, legislacji unijnej związanej z gospodarką odpadami. Omawiamy wpływ na środowisko opakowań, baterii, elektrośmieci i sposoby ich wykorzystania jako surowców wtórnych. Sercem tej publicznej kampanii edukacyjnej jest strona internetowa. To właśnie witryna w sieci została wskazana jako najlepsze źródło wiedzy o odpadach i opakowaniach przez respondentów badania konsumenckiego.

Na stronie znajdziesz: 

  • wyszukiwarkę ponad 1000 odpadów,  
  • raporty z badań konsumenckich,  
  • publikacje z projektów,  
  • artykuły tematyczne, 
  • podcasty z ekspertami.  

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do społeczności „Eko bez kantów” na platformach Instagram, Facebook, YouTube, Spotify, Apple Podcast. 

Anna Grom prezes Interzero Jakub Pawłowski podcast Eko bez kantów
raport baterie
raport segregacja odpadów
raport obieg zamniety

Kontakt

edukacja@interzero.pl

    Udostępnij przez: