Czysty zysk dla biznesu i środowiska – sprawdź naszą usługę Zero Waste IT

Zakup, niszczenie danych, przywrócenie do obiegu

Galopujący postęp technologiczny nie musi oznaczać większej ilości elektrośmieci. Interzero kupuje używany sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, zapewnia wszystkie etapy czyszczenia oraz renowacji, aby można było używać go ponownie – szybko, niezawodnie i w sposób zorientowany na klienta.

Twoje korzyści:

Szybkość

Wystarczy, że wyślesz nam listę zużytego sprzętu, a my szybko przygotujemy Ci właściwą ofertę.

Atrakcyjność

Najlepsza oferta finansowa. Monitorujemy rynek, aby przedstawiać Ci najdogodniejsze oferty na sprzęt.

Bezpieczeństwo

Dbamy o certyfikowane, nieodwracalne usuwanie danych. Używany profesjonalnego narzędzia Blancco. Masz pewność, że Twoje wrażliwe informacje pozostaną bezpieczne.

Elastyczna logistyka

Odbierzemy urządzenia z dowolnej lokalizacji i w każdej ilości.

Zrównoważony rozwój

Każdy, kto korzysta z naszych usług, pomaga zamykać obiegi materiałów i oszczędzać zasoby.

Certyfikat środowiskowy

Certyfikat opracowany wspólnie z Instytutem Fraunhofera, wskazujący konkretne ilości zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych, jakie dzięki Tobie oszczędziliśmy.

Przywrócenie do obiegu

Odbiór

Często zadawane pytania (FAQ)

To przygotowanie używanych urządzeń do ponownego użycia. Oprócz czyszczenia sprzętu i naprawy lub wymiany części wykonywana jest również pełna anonimizacja, co oznacza, że Interzero usuwa wszelkie ślady danych w tych urządzeniach. Można również zainstalować nowe oprogramowanie.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny często ma krótki okres użytkowania. W Polsce uwagi na obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów zabronione jest wyrzucanie zużytego sprzętu do pojemników na odpady komunalne. Jednak nawet używane urządzenie może być w pełni funkcjonalne i jest zbyt cenne, by trafić do śmietnika. Zajmujemy się certyfikowanym i bezpiecznym odnawianiem sprzętu, przekształcając go w aktywa nadające się do odsprzedaży. Należy zaznaczyć , że sprzęt elektroniczny szybko traci na wartości, dlatego warto rozważyć decyzję o sprzedaży, aby zmaksymalizować odzyskiwaną wartość.

Kupujemy każdy rodzaj elektroniki np.  monitory, komputery stacjonarne, laptopy, tablety, smartfony, serwery i akumulatory, urządzenia sieciowe i elektronikę użytkową. Chętnie pomożemy w zagospodarowaniu, także innych urządzeń. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje – zerowasteit@interzero.pl.

Zorganizujemy odbiór sprzętu, którego już nie potrzebujesz, zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Wspólnie z naszymi partnerami logistycznymi oferujemy szybki i bezpieczny odbiór w Twojej siedzibie. Oferujemy również usługę usuwania danych na miejscu i bezpiecznego pakowania.

Dołożymy wszelkich starań, aby przygotować naszą ofertę jak najszybciej. Po przesłaniu listy produktów nasz przedstawiciel skontaktuje się w przypadku dodatkowych pytań. Celem przyspieszenia uzyskania oferty prosimy o uwzględnienie danych sprzętu takich jak: dokładny model urządzenia, rok produkcji, stan wizualny i techniczny, sposób zapakowania, miejsce odbioru, zawartość ewentualnych akcesoriów (ładowarka itp.).

Aby przygotować ofertę, potrzebujemy informacji o ilości, rodzaju, producencie, nazwie modelu, specyfikacjach, wieku, dysku SSD (dla laptopów), stanie, wadach, posiadanym zasilaczu. Nie wahaj się z nami skontaktować i poprosić o formularz wyceny!

Kwota i termin płatności zależą od dokładności podanych szczegółów wyposażenia. W zależności od stanu i dokładności danych, płatność może być dokonana z góry lub po odbiorze sprzętu.

W zależności od stanu dysku twardego dane są bezpiecznie usuwane lub dysk twardy zostaje zniszczony. Wszystkie prace są certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Zakupione towary po odnowieniu są kierowane do sprzedaży w różnych kanałach dystrybucji – do klientów indywidualnych, szkół, instytucji dobroczynnych oraz do klientów hurtowych, najczęściej poza Unią Europejską.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji. Omówimy możliwości i przygotujemy dla Państwa ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Sprzęt jest nadal sprawny, a akcesoria (w szczególności zasilacze) są dostępne.

Obowiązują następujące minimalne ilości:

  • Komputery: 50 szt.
  • Laptopy: 25 szt.
  • Monitory (od 19 cali): 70 szt.

Odbieramy tablety, telefony, elektronikę użytkową i produkty Apple w mniejszych ilościach – prosimy o zapytanie o szczegóły.

Nasi klienci otrzymują raport o zniszczeniu danych po zakończeniu usuwania lub niszczenia dysku twardego.

Jeśli nie da się przeprowadzić ekonomicznej renowacji sprzętu, zajmiemy się jego profesjonalną utylizacją.

Certificate resources SAVED – to dokument opracowany we współpracy z Instytutem Fraunhofera UMSICHT dostarczany naszym partnerom potwierdzający zaoszczędzenie zasobów pierwotnych i redukcję emisji gazów cieplarnianych. Wartości są certyfikowane przez Instytut Fraunhofera i dlatego mogą być wyświetlane w raporcie na temat zrównoważonego rozwoju.

Kontakt

biuro@interzero.pl

    Udostępnij przez: