Naukowo udowodniona efektywność wykorzystania zasobów

Pełna przejrzystość z myślą o klientach i opinii publicznej: raz w roku renomowany Instytut Fraunhofer UMSICHT ocenia skutki działań recyklingowych ALBA Group w zakresie ochrony środowiska. W samym tylko 2020 roku odzyskaliśmy prawie 3,5 milionów ton surowców nadających się do recyklingu w Niemczech, Austrii, Polsce i Słowenii, oszczędzając około 28,8 miliona ton surowców pierwotnych. Taki wynik podali eksperci Instytutu Fraunhofer UMSICHT w raporcie „Resources SAVED by recycling”, badającym recykling metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, papieru / tektury, szkła, tworzyw sztucznych i drewna.

raport Resources SAVED by recycling badający skuteczność recyklingu w ALBA Group, do której należy Interzero Polska
Dr. Ing. Markus Hiebel

„Recykling jest ważnym elementem trwałego społeczeństwa: przyczynia się do oszczędzania zasobów i redukuje emisje gazów cieplarnianych oraz zmniejsza uzależnienie ekonomiczne od importowanych surowców. Badanie wyraźnie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają firmy takie jak ALBA Group.”

Dr.-Ing. Markus Hiebel
Dyrektor Departamentu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Zasobami Instytutu Fraunhofer UMSICHT

12.545.215

Firma Interzero zaoszczędziła 12,5 miliona ton zasobów pierwotnych, poddając recyklingowi 1,8 miliona ton materiałów nadających się do recyklingu.

978.256

Działania recyklingowe Interzero pozwoliły zaoszczędzić 1 milion ton emisji gazów cieplarnianych.

2.123.289

Dzięki recyklingowi urządzeń elektronicznych zaoszczędzono 2 miliony ton surowców pierwotnych.

574.855

Firma przetworzyła 575 000 ton papieru, kartonu i tektury, oszczędzając w ten sposób około 183 000 ton emisji gazów cieplarnianych.

366.897

Ponad 365 000 ton odpadów szklanych poddaliśmy recyklingowi, zmniejszając zużycie surowców pierwotnych o 800 000 ton.

355.529

Firma poddała recyklingowi ponad 350 000 ton plastiku, oszczędzając w ten sposób ponad 1,2 miliona ton surowców pierwotnych.

Resources SAVED by recycling - certyfikaty dla naszych klientów i partnerów

Trwała przewaga konkurencyjna: we współpracy z firmą Interzero możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny i wzmocnić lojalność klientów. Interzero przedstawia wkład Twojej firmy w oszczędność zasobów za pomocą certyfikatu. Każdy certyfikat ochrony zasobów i wszystkie istotne informacje można wyświetlić, logując się do naszego portalu Resources SAVED. Wystarczy podać hasło otrzymane wraz z certyfikatem.

Portal „resources SAVED by recycling"

Jesteś naszym klientem i chcesz pobrać certyfikat „Resources SAVED by recycling”? Przejdź do portalu i zaloguj się przy użyciu indywidualnych danych dostępowych.

PRZEJDŹ DO PORTALU TERAZ

Czekamy na Ciebie. Skontaktuj się z nami.

logo Interzero

biuro@interzero.pl

+48 22 742 10 22

Udostępnij przez: