Gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja, która ma na celu racjonalizację wykorzystania zasobów, ograniczenie negatywnego wpływu wytwarzanych towarów na środowisko oraz zmniejszenie ilości odpadów. Nasze ekourządzenia pomogą Ci w utrzymaniu tych standardów. Sprawdź, co oferujemy!

Szukasz odpowiedzi na depozytową zbiórkę opakowań? Poznaj idealne rozwiązanie do sklepu czy biura — butelkomat, który w najwyższej konfiguracji zbiera i segreguje PET, aluminium i szkło. Ten zautomatyzowany punkt skupu odpadów, można dostosować do potrzeb danego biznesu, pod względem wielkości maszyny i zbieranej frakcji.

Funkcjonalność:

Automat wyposażony jest w zaawansowany system identyfikacji odpadów połączony z bazą danych. Przyjmuje do 60 butelek lub 20 skrzynek na minutę. Posiada duży, dotykowy panel LCD, na którym wyświetla się m.in. kaucja należna za oddane opakowania. Jego intuicyjny interfejs sprawi, że konsumenci Twojej sieci handlowej bez problemu go obsłużą. Poziom wypełnienia butelkomatu jest monitorowany na bieżąco przez internet. W momencie osiągnięcia prawie pełnej objętości maszyny, sklep może zamówić odbiór odpadów, za pomocą prostego systemu zgłoszeniowego.

Zalety urządzenia:

 • Modułowa konstrukcja,
 • Szybkość działania,
 • Intuicyjna obsługa,
 • Zaawansowana identyfikacja opakowań.

Więcej szczegółów.

Przetwarzaj odpady biodegradowalne zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym! Maszyna kompostująca Oklin to innowacyjna alternatywa dla kompostowników tradycyjnych. Sprawdza się tam, gdzie brakuje miejsca, czasu lub chęci do kompostowania tradycyjnego. Skutecznie przetwarza odpady biodegradowalne w miejscu ich powstawania na prekompost, który można użyć do roślin doniczkowych albo na terenach zielonych. Z powodzeniem zastąpi kosz na bioodpady.

Funkcjonalność:

Urządzenie zapewnia efektywne przetwarzanie wszystkich rodzajów odpadów biodegradowalnych oraz niektórych opakowań. Kompostowanie odbywa się przy pomocy mikroorganizmów AciduloTM w ciągu zaledwie 24 godzin. Kompostowanie redukuje nawet o 90% masę i objętość odpadów. Urządzenie umożliwia optymalizację kosztów gospodarki odpadami. Urządzenie świetnie sprawdzi się zarówno w przestrzeni domowej, jak i w lokalach gastronomicznych, biurach, szkołach i hotelach. Oferujemy kilka wariantów i rozmiarów urządzenia, dostosowując je do potrzeb klienta.

Zalety:

 • Cicha i szybka praca,
 • System nano-dezodoryzacji, który pochłania i redukuje zapachy,
 • Redukcja objętości odpadów nawet o 90%.

Więcej szczegółów.

Poznaj Bin-e! Inteligentny kosz, który automatycznie rozpoznaje i segreguje odpady do 4 frakcji: plastik, papier, szkło, aluminium. Świetnie sprawdzi się w biurze lub w innych placówkach, gdzie chcemy mądrze gospodarować odpadami. Dzięki możliwości personalizacji świetnie wkomponuje się w Twoje wnętrze, ale przede wszystkim umożliwi Twoim pracownikom prawidłową segregację oraz zwiększy ich świadomość ekologiczną.

Funkcjonalność:

Urządzenie dzięki sztucznej inteligencji skutecznie rozpoznaje odpady i transportuje do odpowiedniej frakcji. Posiada 50-calowy monitor, umożliwiający komercjalizację (udostepnienie powierzchni reklamowej). Wbudowana prasa pozwala zmniejszyć objętość papieru i plastiku ograniczając częstotliwość wywozu odpadów. Istnieje możliwość monitoringu i analizy danych w czasie rzeczywistym poprzez dedykowaną aplikację mobilną.

Zalety urządzenia:

 • Zwiększenie poziomu recyklingu,
 • Zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej Twoich pracowników,
 • Ograniczenie składowania odpadów,
 • Monitorowanie ilości i rodzajów odpadów, które trafiają do kosza,
 • Optymalizacja kosztów wywozu odpadów.

Więcej szczegółów.

Szybko przepełniające się kosze oraz roznoszenie odpadów przez różne gryzonie, to dwa największe wyzwania wielu większych miast. Nasza odpowiedź na ten problem to system pojemników na odpady PEL, które informują odbiorcę, kiedy należy opróżnić dany kosz. Jest to wielokrotnie nagradzany kosz na śmieci zasilany energią słoneczną. PEL Brite Bin został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności zbiórki odpadów i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Funkcjonalność:

Kosze monitorują w czasie rzeczywistym swój poziom napełnienia oraz przesyła te dane przez platformę online. Dzięki temu redukuje liczbę odbiorów odpadów i w konsekwencji wpływa na redukcję śladu węglowego. Urządzenie opcjonalnie kompresuje odpady za pomocą prasy. Jest zasilany akumulatorem ładowanym energią słoneczną jedynie przez jedną godzinę dziennie. Stanowi idealne rozwiązanie do zarządzania odpadami ogólnymi i recyklingowymi, a dzięki możliwości personalizacji wyglądu, świetnie wkomponuje się w daną przestrzeń miejską.

Zalety urządzenia:

 • monitorowanie stanu napełnienia koszy w czasie rzeczywistym,
 • zmniejszenie objętości śmieci nawet o 90%,
 • zredukowanie liczby odbiorów odpadów,
 • zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Więcej szczegółów.

Prasokontener do odpadów suchych jest mobilną prasą zintegrowaną w kontenerze. Urządzenie przeznaczone jest do zagęszczania papierów, kartonów, folii oraz innych suchych odpadów i surowców wtórnych. Ma zastosowanie w supermarketach, handlu, zakładach przemysłowych, drukarniach itp.

Prasokontener do odpadów mokrych oraz do odpadów komunalnych posiada specjalny mechanizm wbudowany w kontener, dzięki któremu szybko i skutecznie zmniejszy ich objętość. Urządzenie ma zastosowanie w restauracjach, hotelach, szpitalach, supermarketach, masarniach itp.

Funkcjonalność:

Prasokontener do odpadów suchych posiada unikalną konstrukcję zintegrowanej prasy z prostoliniowymi tłokami, które sprawiają, że zgniatarki oferują najwyższy współczynnik zagęszczania spośród wszystkich urządzeń tego typu na rynku. Konstrukcja tłoka wpływa też na wygodę eksploatacji sprzętu, który nie wymaga czyszczenia i zapewnia higieniczną pracę. Wszelkie prace czyszczące za lub przed płytą prasującą nie są konieczne, przez co zmniejszają się koszty konserwacji i utrzymania.

Prasokontener do odpadów mokrych i komunalnych posiada specjalny mechanizm wbudowany w kontener, który szybko i skutecznie zmniejszy ich objętość, sprawiając, że wywóz śmieci może przebiegać znacznie sprawniej, a ich składowanie staje się znacznie prostsze. Tłok zawieszony wahadłowo sprawia, że siłowniki nie mają bezpośredniego kontaktu z odpadami. To zapewnia znakomitą żywotność i niskie koszty konserwacji. Poza tym zostają wyeliminowane wysokie koszty związane z czyszczeniem obszaru przed, pod i za tłoczyskiem. Unikalna konstrukcja prasy zgniatającej sprawia, że resztki odpadów nie przedostają się w głąb mechanizmu, a tym samym nie powodują jego degradacji i nie generują trudności podczas pracy.

Zalety:

 • zmniejszenie kosztów konserwacji i utrzymania,
 • zmniejszenie kosztów transportu i składowania,
 • efektywne zagęszczanie surowców,
 • higieniczność pracy.

Więcej szczegółów o prasokontenerze do odpadów suchych.

Więcej szczegółów o prasokontenerze do odpadów mokrych i komunalnych.

Rotokompaktory pozwalają zagęścić odpady i surowce wtórne bezpośrednio w miejscu ich powstania, przez co oszczędza się czas, transport, koszty i chroni środowisko. Do zagęszczania nadają się kartony, folie, styropian, odpady komunalne i wiele innych odpadów. Do urządzenia, w zależności od modelu, podstawia się zwyczajny pojemnik na odpady o pojemności 600 / 800 lub 1100l lub plastikowy worek o pojemności 1400 l. Następnie mały walec znajdujący się wewnątrz komory kruszy, rozrywa i zgniata wszystko, co napotka, zmniejszając ilość odpadów do minimum ich objętości. Swoje zastosowanie Rotokompaktory znajdują w supermarketach, szpitalach, w zakładach przemysłowych i w innych miejscach, gdzie gromadzą się odpady.

Funkcjonalność:

Urządzenie może zastąpić dotychczas stosowane w wielu miejscach belownice. Rotujący walec efektywnie przechwytuje, rozrywa oraz zagęszcza odpady. Obsługa jest dziecinnie prosta i intuicyjna — wystarczy wrzucić odpady do maszyny. Ze względu na specyficzny sposób działania Rotokompaktory firmy BERGMANN mogą być napełniane w trybie ciągłym, bez oczekiwania na cykl prasowania i bez straty czasu na wiązanie belek.

Zalety:

 • oszczędność miejsca składowania odpadów,
 • mniejsza ilość wywozów odpadów,
 • szerokie wyposażenie walców dostosowane do potrzeb klienta,
 • prosta i intuicyjna obsługa urządzenia.

Więcej szczegółów o urządzeniu do zagęszczania w pojemnikach.

Więcej szczegółów o urządzeniu do zagęszczania w workach.

Roll-Packer to zagęszczacz walcowy do surowców wtórnych i odpadów, który znajduje zastosowanie przy otwartych kontenerach (z długością do 7,5m). Zagęszcza palety, drewniane skrzynie, wszelkiego rodzaju wielkogabarytowe odpady oraz surowce wtórne. Stosowany jest przy składach surowców wtórnych, hurtowniach, magazynach centralnych, stacjach przeładunkowych i zakładach związanych z recyklingiem.

Funkcjonalność:

Urządzenie wyposażone jest w trwały napęd hydrauliczny. Praca z Roll-Packerem firmy BERGMANN jest intuicyjna. Po krótkim przeszkoleniu każdy jest w stanie obsłużyć Roll-Packera w łatwy i bezpieczny sposób. W trakcie zagęszczania kontener może być ciągle napełniany. Urządzenie oferowane jest w dwóch typach – stacjonarny (przy obsłudze jednego kontenera) i na szynach (do obsługi większej ilości kontenerów ustawionych równolegle).

Zalety:

 • zmniejszenie kosztów transportu,
 • zmniejszenie emisji CO2,
 • nie wymagają częstej konserwacji,
 • idealne do pracy ciągłej.

Więcej szczegółów.

Czekamy na Ciebie. Skontaktuj się z nami.

logo Interzero

ekourzadzenia@interzero.pl

+48 22 742 10 22

Udostępnij przez: