Recykling tworzyw sztucznych – zamiana odpadów na wysokiej jakości regranulat

Proces recyklingu tworzyw sztucznych Recycled-Resource pozwala zamknąć obieg surowca i otrzymać wysokiej klasy regranulat zgodny ze specyfikacją klienta. Poznaj nasze unikalne materiały: Recythen® i Procyclen® – maksymalnie ekologiczne, w 100% z recyklingu i w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.

Udoskonalony recykling tworzyw sztucznych – poznaj Recycled-Resource

Recycled-Resource to innowacyjny, wielokrotnie nagradzany proces przetwarzania tworzyw sztucznych, który pozwala uzyskać wysokiej jakości regranulat o właściwościach dostosowanych do potrzeb klienta.

Proces Recycled-Resource został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach, którym zależy na uzyskaniu regranulatu o konkretnych parametrach mechanicznych i w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Aby sprostać tym oczekiwaniom, nasza technologia recyklingu tworzyw sztucznych jest stale rozwijana i udoskonalana. Kluczowe prace badawczo-rozwojowe odbywają się w naszym nowym centrum kompetencji w słoweńskiej miejscowości Maribor.

diagram przedstawiający proces recyklingu tworzyw sztucznych Recycled-Resource od Interzero

Nasze portfolio tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

W trzech naszych zakładach recyklingu przetwarzamy szeroką gamę tworzyw sztucznych i poliolefin na czyste recyklaty. Nasz proces recyklingu skupia się głównie na kilku tworzywach: LDPE, HDPE, PP, PET i EPS.

W zakładzie przetwórczym w Eisenhüttenstadt w Brandenburgii wykorzystujemy odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych: polipropylenu (PP) i polietylenu (PE) do wytwarzania recyklatu o bezkompromisowej jakości i wysokiej przydatności do ponownego wykorzystania.

czysty, wysokiej jakości regranulat uzyskany w wyniku recyklingu tworzyw sztucznych Interzero

Naszą ofertę tworzyw sztucznych z recyklingu uzupełniają: granulat LDPE i regranulat rPET wytwarzany w zakładzie w Liebenau oraz EPS przetwarzany w instalacji zlokalizowanej w Aschersleben.

  • Granulat LDPE to pochodzące z recyklingu, czyste tworzywo sztuczne wysokiej jakości, które wytwarzamy na zamówienie firm działających w przemyśle przetwórczym
  • EPS z recyklingu ma szerokie spektrum zastosowań w różnych gałęziach przemysłu: od wytwarzania towarów konsumpcyjnych aż po wykorzystanie w budownictwie.
  • Od 2023 r. korzystamy z instalacji do wytłaczania PET, dzięki której zamykamy obieg surowca i uzyskujemy granulat rPET dla sektora detalicznej sprzedaży żywności.

W naszej ofercie znajdują się zarówno regranulaty, jak i przemiały tworzyw sztucznych dla przemysłu przetwórczego.

Recythen® i Procyclen® – wysokiej jakości regranulat z tworzyw sztucznych

Logo Recythenu i Procyclenu: regranulatu uzyskanego w procesie recyklingu tworzyw sztucznych Interzero Recycled-Resource
przedmioty z plastiku wykonane z regranulatu uzyskanego w procesie recyklingu tworzyw sztucznych Interzero

W wyniku procesu Recycled-Resource powstają 2 rodzaje granulatu z tworzyw sztucznych – Recythen® i Procyclen®. Surowce do ich produkcji pozyskujemy z odpadów wytworzonych w gospodarstwach domowych, wśród których dominują opakowania z polietylenu (PE) i polipropylenu (PP).

Procyclen® to wielokrotnie nagradzany materiał pochodzący z recyklingu, którego właściwości można modyfikować w bardzo szerokim zakresie. Poprzez zmianę formuły, wytworzony w naszym zakładzie w Niemczech Procyclen® możemy dostosować do wymagań klienta pod względem płynności, stabilności, odporności na promieniowanie ultrafioletowe, temperaturę i zabarwienia. Co więcej, Procyclen® spełnia surowe wymogi przewidziane dla tworzyw wykorzystywanych do produkcji nowych produktów i opakowań i może być stosowany do procesów formowania wtryskowego i wytłaczania.

Nasz drugi rodzaj regranulatu – Recythen® – może być natomiast wykorzystany do wytwarzania produktów takich jak zwoje kabli, meble ogrodowe, rury odpływowe lub kanały kablowe.

Producenci, którzy w swoich produktach z tworzyw sztucznych wykorzystują Recythen® lub Procyclen®, mogą ubiegać się o oznaczenie ich etykietą ekologiczną „Blue Angel”.

Co zyskasz wybierając Recycled-Resource – zaawansowany recykling tworzyw sztucznych od Interzero?

Certyfikowaną, powtarzalną jakość materiałów

Wsparcie techniczne produkcji

Dokładną dokumentację techniczną dla wszystkich partii recyklatu

Planowanie bezpieczeństwa i bezpieczeństwo dostaw

Możliwości upcyclingu i pełną zgodność z przepisami REACH

Realny wpływ na zachowanie naturalnych zasobów ziemi

Wybierz recykling tworzyw sztucznych od Interzero i chroń środowisko

Korzystając z naszych pochodzących z recyklingu tworzyw sztucznych przyczyniasz się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery oraz pomagasz chronić naturalne zasoby planety. Wykorzystanie Procyclenu® i Recythenu® pomaga zredukować negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko, co zostało potwierdzone w badaniu opublikowanym przez Fraunhofer Institute UMSICHT.* Dzięki tym surowcom, można zredukować szkodliwe dla klimatu emisje nawet o 59% oraz znacząco ograniczyć zużycie energii pierwotnej**.

* Obliczenia opierają się na normach oceny cyklu życia ISO 14040 i 14044. Porównywane technologie odpowiadają aktualnemu stanowi wiedzy. Wszystkie wyniki odnoszą się do jednej tony granulatu.

** Przy założeniu zużycia 0,50 kWh na pranie. Odpowiada to klasie efektywności energetycznej A.

Powierz recykling tworzyw sztucznych Interzero i zmniejsz emisję CO2

Tak imponujące statystyki i korzyści dla środowiska motywują nas do wytężonej pracy nad dalszym udoskonalaniem naszego procesu recyklingu tworzyw sztucznych. Interzero stale dąży do zwiększania efektywności procesu Recycled-Resource, a tym samym do zmniejszenia obciążeń dla środowiska.

Produkcja najnowszej generacji Procyclenu® przebiega w 1 etapie procesowym i pochłania znacznie mniejszą ilość energii. Dzięki temu możemy uzyskać nawet 50% redukcję emisji gazów cieplarnianych, obniżyć koszty całego procesu recyklingu tworzyw sztucznych oraz przyczynić się do zachowania cennych zasobów naturalnych.

Osiągnięcie tak imponujących wyników i ogromnych korzyści dla środowiska jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu wytłaczania kaskadowego COREMA®. Pozwala on na indywidualne zaprogramowanie każdej procedury recyklingu tworzyw sztucznych w taki sposób, by w zaledwie 1 etapie produkcyjnym uzyskać regranulat w 100% zgodny z potrzebami i zamówieniem klienta. W kwietniu 2019 roku dostawca usług środowiskowych Interzero oraz producent technologii EREMA otrzymali nagrodę PRSE za tę innowację w kategorii „Innowacja roku w zakresie maszyn do recyklingu”.

Technologie Interzero, które zdobyły uznanie na arenie międzynarodowej

Tworzywa sztuczne uzyskiwane w procesie recyklingu materiałowego Interzero cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem producentów i dystrybutorów. Nasz proces Recycled-Resource oraz regranulat w postaci Procyclenu® zdobyły również wiele prestiżowych nagród.

Nagrody w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych Europa 2020:

  • nominowany wspólnie z HOUE Design ApS w kategorii „Produkt roku gospodarstwa domowego i wypoczynku” do „Krzesła FALK”

Nagrody w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych Europa 2018

  • nominowany w kategorii „Najlepsze opakowanie z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu” za system wysyłkowy wielokrotnego użytku „memo Box” firmy memo AG
  • W kategorii „Ambasador Roku Recyklingu Tworzyw Sztucznych” – dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do recyklingu tworzyw sztucznych – nominowana został dr hab. Manica Ulcnik-Krump, Dyrektor Zarządzająca Centrum Kompetencji w Mariborze

W marcu 2020 nasze centrum kompetencji w Słowenii otrzymało oficjalną międzynarodową akredytację, dzięki której stało się jedyną uznaną instytucją badawczą w UE specjalizującą się w opracowywaniu i analizie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Tym samym Interzero stało się pionierem w zakresie wdrażania jednolitych standardów jakości w całej Europie.

Chcesz przekonać się, jakie korzyści ma zastosowanie naszych regranulatów: Recythenu® i Procyclenu® w Twojej firmie?
Napisz do nas i odkryj szereg nowych możliwości dzięki najefektywniejszemu recyklingowi tworzyw sztucznych od Interzero!

Udostępnij przez: