„Akcja frakcja, czyli zagadka bardzo okrągłego pomysłu” – relacja z naszych warsztatów w Łazienkach Królewskich

Jak pachnie prekompost, a jak regranulat? Gdzie wyrzucić opakowanie po przyprawach, lekach, czy zepsute żelazko? Jak naprawić pokrywkę? Co oznacza symbol sadzonki na opakowaniu? Na te i wiele innych pytań szukano odpowiedzi podczas naszych warsztatów.

Podczas naszych warsztatów rodzice z dziećmi wspólnie rozwiązali 12 zagadek krążących wokół idei świata cyrkularnego. Razem przechodzili pomiędzy specjalnie przygotowanymi stacjami z poszczególnymi zadaniami, dopasowywali różne elementy, ćwiczyli uważną obserwację oraz weryfikowali swoją wiedzę w zakresie selektywnej zbiórki. Na koniec połączyliśmy siły, by wspólnie odkryć opowieść o gospodarce obiegu zamkniętego. Przekonaliśmy się, że śmieci nie są zbędnymi odpadkami, tylko ważnymi, często strategicznymi surowcami, które powinny krążyć w systemie i być coraz to na nowo wykorzystywane do tworzenia nowych przedmiotów.

Każdy uczestnik warsztatów „Akcja frakcja, czyli zagadka bardzo okrągłego pomysłu” otrzymał upominek – naszą autorską grę edukacyjną.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach programu Re:generacja, wspierającego odnowę ekosystemu Łazienek Królewskich i realizowanego przez UNEP/GRID Warszawa i Interzero Organizację Odzysku Opakowań. Jest to jedna z publicznych kampanii edukacyjnych, finansowana ze środków przekazanych na cel budowania świadomości ekologicznej w społeczeństwie przez klientów firmy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi działaniami Zespołu Edukacji Ekologicznej, takimi jak Eko bez kantów, EkoPaka, czy Punkt Zwrotny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami pod adresem edukacja@interzero.pl

Udostępnij przez: