Ratujmy ekosystemy Polski

Ekosystem to układ ekologiczny, złożony z części ożywionej i nieożywionej pewnej przestrzeni środowiska naturalnego. Pomiędzy organizmami zamieszkującymi dane miejsce zachodzi szereg relacji, które pozwalają funkcjonować im w zgodzie i równowadze.

Utrata różnorodności biologicznej jest największym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania życia na naszej planecie. Powinniśmy być świadomi tego, że zaniedbując środowisko naturalne, szkodzimy również sami sobie.

Celem Interzero jest redukowanie negatywnych czynników wpływających na nasze otoczenie. Dlatego wspólnie z Muzeum Łazienki Królewskie oraz UNEP/GRID-Warszawa połączyliśmy swoje siły w programie Re:Generacja i zaopiekowaliśmy się ekosystemem w warszawskich Łazienkach — Aleją Kasztanowców, której stan z roku na rok znacznie się pogarszał. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wysiłkom teren ten będzie jak najdłużej służył nam i przyszłym pokoleniom.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Monika Krysztofińska opowiada o naszej współpracy przy projekcie Re:Generacja. Mamy nadzieje, że w roku 2023 uda nam się zdziałać jeszcze wiele dobrego dla środowiska.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Udostępnij przez: