Innowacyjne zagospodarowanie surowca opracowane przez Interzero

Zrównoważony rozwój i zamykanie obiegu mogą być szansą dla firm. Na regulacje ESG warto spojrzeć nie tylko pod kątem potencjalnych kosztów dla firmy, ale także wymiernych korzyści, w tym zysków i oszczędności surowców naturalnych.

Wiedząc o tym, podjęliśmy współpracę z firmą Fagum-Stomil i dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało nam się opracować sposób na wykorzystanie resztek folii PVB, stosowanej w produkcji szyb samochodowych do produkcji kaloszy. Folia z uwagi na swój skład jest bardzo trudna w przetwarzaniu, gdyż ulega sklejaniu. Po długich testach, prowadzonych od 2021 roku przez Interzero i Łukpol, udało się wypracować metodę na przetworzenie ścinki PVB i jej ponowne wykorzystanie do produkcji granulatów obuwniczych. W ten sposób dotychczas postrzegany jako trudny surowiec zostaje poddany procesowi recyklingu i użyty ponownie.

Opracowana metoda daje wymierne korzyści dla środowiska – zmniejsza ilość surowców naturalnych potrzebnych do produkcji, zmniejsza zanieczyszczenia i eksploatację środowiska oraz prowadzi do złagodzenia kryzysu klimatycznego.

Jako lider branży realizujemy misję wspierania gospodarki obiegu zamkniętego poprzez poszukiwanie innowacyjnych, zintegrowanych rozwiązań środowiskowych, ukierunkowanych na przyszłość. Liczymy, że nasze długoletnie doświadczenie i zdobyte know-how pozwoli realizować w niedalekiej przyszłości jeszcze więcej projektów skupionych na korzyściach dla środowiska.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć produktu. 

Udostępnij przez: