SUP, PPWR, System kaucyjny - Wybrane szkolenia na Interzero Academy teraz w korzystnej cenie!

Obowiązki, jakie spoczywają na przedsiębiorcach, w połączeniu ze zmianami regulacji prawnych, budzą poczucie niepewności u osób prowadzących własną działalność gospodarczą lub pracujących na pełen etat. Chociaż ochrona środowiska jest niewielką częścią prowadzenia działalności, nie można przecenić jej znaczenia.

Regulacje PPWR wejdą w pełni w życie do końca 2025 roku i dotkną przede wszystkim producentów i wytwórców. Będzie to wymagało od prawie każdego producenta pełnego przestrzegania wytycznych związanych z ponownym wykorzystaniem surowców i wdrażaniem opakowań wielokrotnego użytku.

Projekt ten ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia opakowań i promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym dla opakowań. W odniesieniu do przemysłu, przepisy mają na celu tworzenie nowych perspektyw biznesowych, redukcję zapotrzebowania na surowce pierwotne oraz zwiększenie zdolności Unii Europejskiej w dziedzinie recyklingu. Warto podkreślić, że do 2030 roku wszystkie opakowania na rynku UE muszą być nadające się do recyklingu.

Nowelizacja ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi wprowadziła również rozwiązania mające na celu zwiększenie efektywności zarządzania odpadami, zwłaszcza tych pochodzących z opakowań po napojach – chodzi właśnie o system kaucyjny, który od 2025 r. zacznie obowiązywać w naszym kraju.

W związku z powyższym, do końca miesiąca możesz skorzystać z promocyjnej ceny na wybrane szkolenia na Interzero Academy o tematyce PPWR, SUP i systemu kaucyjnego. Sprawdź naszą ofertę pod linkiem.

Więcej o PPWR również w zbliżającym się webinarze na żywo pt. „PPWR – nowe wyzwanie dla wprowadzających produkty w opakowaniach”, który poprowadzi Paweł Sosnowski już 20 czerwca.

Zarejestruj się już dziś!

Udostępnij przez: