Ekoprojektowanie czy ekooszczędzanie? Jak projektowanie opakowań może pomóc przedsiębiorcom? 

Unia Europejska zbliża się do wprowadzenia coraz surowszych przepisów dotyczących opakowań wprowadzanych na rynek. Jej celem jest transformacja gospodarki liniowej w gospodarkę cyrkularną, mająca na celu zmniejszenie ilości produkowanych odpadów.

Aby ułatwić firmom dostosowanie się do nadchodzących zmian prawnych, które będą faworyzować opakowania nadające się do recyklingu, Interzero wprowadziło program wspierający ekoprojektowanie o nazwie Made4Circle.

Czym jest M4C?

To modułowe rozwiązanie dla firm każdej wielkości, zainteresowanych opracowaniem zrównoważonych i nadających się do recyklingu opakowań. Bazując na wiedzy ekspertów od recyklingu opakowań, oferujemy wsparcie w stworzeniu opakowania o minimalnym wpływie na środowisko, które jednocześnie spełnia wymogi prawne i zaspokaja potrzeby konsumentów danego produktu. Usługa Made4Circle składa się z 4 głównych etapów, które uwzględniają wszystkie potrzeby biznesowe producentów: analiza wstępna, analiza szczegółowa, projektowanie rozwiązań i ocena wpływu.

Zachęcamy do zapoznania się z notatką prasową o naszej usłudze TUTAJ

Więcej o Made4Circle na naszej podstronie TUTAJ

Udostępnij przez: