Ekoszafa twojego dziecka – Warsztaty z Marią Sadowską

Moda cyrkularna to podejście do mody, które koncentruje się na zmniejszeniu ilości odpadów, zrównoważonym wykorzystaniu zasobów oraz minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu „liniowego” – w którym produkty są wytwarzane, używane i w końcu wyrzucane – w modelu cyrkularnym dążymy do przedłużenia cyklu życia produktów poprzez naprawę, ponowne wykorzystanie, przetwarzanie i recykling.

Moda cyrkularna może być stosowana również w kontekście rodzicielstwa i garderoby dzieci, dlatego też organizujemy wspólnie z Punktem Zwrotnym spotkanie z Marią Sadowską – ekspertką od zrównoważonej, cyrkularnej i jakościowej mody, organizatorką kiermaszów i warsztatów cyrkularnych, project menagerką, drugoobiegową stylistką i mamą dwójki dzieci „pokolenia cyrkularnego”.

W ramach spotkania, które odbędzie się już 21 kwietnia o godz. 10:00 dowiecie się jak:

– budować szafę dziecka w drugim obiegu,
– wybierać ubrania dziecięce z naturalnych materiałów / na co zwracać uwagę,
– czytać metki ubrań,
– kompletować stylizacje,
– dbać o ubrania w dziecięcej garderobie,
– uważać na chemikalia w ubraniach
– i gdzie szukać ubrań bardzo dobrej jakości w drugim obiegu.

Spotkanie będzie też okazją do wymiany ubrań. Zachęcamy do przyniesienia ubrań zarówno swoich, jak i swoich dzieci. To, co nie znajdzie nowego właściciela będzie można wrzucić do kartonu kampanii Ubrania do oddania.

Zapraszamy na wydarzenie razem ze swoimi pociechami – będą czekały na nie animatorki, które zapewnią dobrą zabawę, a uczestnikom warsztatów chwilę oddechu.

Wprowadzenie modowej cyrkularności do garderoby dziecięcej może przynieść wiele korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla portfela rodziców. Ponadto, uczy dzieci wartości zrównoważonego życia i dbałości o otoczenie już od najmłodszych lat.

Zapisz się na wydarzenie TUTAJ

Więcej o naszej współpracy z Punktem Zwrotnym oraz o koncepcji projektu dowiecie się TUTAJ 

Pinterest Hidden Image
Udostępnij przez: