Warsztaty Rola Recyklingu w GOZ oraz w działaniu Systemu Kaucyjnego

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty poświęcone roli recyklingu w Gospodarce w Obiegu Zamkniętym (GOZ) oraz działaniu systemu kaucyjnego. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2024 r. w PRT Radomsko Sp. z o.o. (ul. Geodetów 8, 97-500 Radomsko).

Spotkanie jest organizowane przez Polską Izbę Odzysku i Recyklingu Opakowań we współpracy z Interzero, Klastrem CPG, Ecokaucja S.A., Fundacją Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych „GREEN”.

Podczas warsztatów omówimy kluczowe zagadnienia związane z legislacją, ekoprojektowaniem, odzyskiem i recyklingiem opakowań. Następnie przejdziemy od teorii do praktycznych uwarunkowań gospodarki odpadami opakowaniowymi.

W programie warsztatów:

  1. Prezentacja wprowadzająca: „Wpływ recyklingu na GOZ”
  2. Panel dyskusyjny: „Praktyczne aspekty Systemu Kaucyjnego”
  3. Zwiedzanie zakładu recyklingu butelek PET: Poznajemy proces przetwarzania i nowe życie plastiku

Sprawdź pełną agendę wydarzenia

Spotkanie podzielone jest na dwie grupy. Pierwsza grupa spotka się o godzinie 9:00, a druga o godzinie 12:30. Każde spotkanie rozpocznie się od dyskusji na temat legislacji i praktyki w recyklingu w GOZ, a następnie uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić zakład PRT Radomsko i zobaczyć na żywo instalacje i proces recyklingu butelek PET. Szczegóły dotyczące zapisów pod linkiem.

Zapraszamy do bezpłatnego udziału! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia na warsztatach!

Udostępnij przez: