System depozytowy opakowań wielokrotnego użytku? To możliwe z usługą Made4Loop od Interzero!

Wprowadzenie ustawy z 14 kwietnia 2023 r. o zmianie przepisów dotyczących gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłaty produktowej skutkuje istotnym ograniczeniem obrotu produktami jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Ta nowelizacja jest konsekwencją wdrożenia dyrektywy Unii Europejskiej z 5 czerwca 2019 r., określanej jako dyrektywa SUP.

Już od 1 lipca 2024 r. przedsiębiorcy sprzedający napoje w jednorazowych kubkach będą musieli zapewnić swoim klientom alternatywne opakowania, które będą bardziej przyjazne dla środowiska i pomogą ograniczyć ilość plastikowych odpadów. Dlatego Interzero wprowadza nową usługę – Made 4 Loop.

Looping to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu wdrożysz w swojej firmie zrównoważone, wielorazowe i ekologiczne alternatywy dla jednorazowych kubków i opakowań na żywność. Model Made4Loop stworzony przez Interzero zakłada wykorzystanie wielorazowych kubków i opakowań, które klienci wypożyczają za kaucją, a następnie zwracają w systemie depozytowym. W ten sposób opakowanie pozostaje w obiegu zamkniętym i jest ponownie wykorzystywane dziesiątki, jeśli nie setki razy.

Zyskaj bezproblemową realizację obowiązków prawnych. Stwórz z nami indywidualny projekt kubków i boxów dopasowanych do oferty Twojej firmy. Zredukuj ślad węglowy i koszty związane z gospodarką odpadami!

Więcej o naszej nowej usłudze przeczytasz TUTAJ

Udostępnij przez: