Interzero Sustainability Magazine: kształtowanie gospodarki obiegu zamkniętego

Jako lider rozwiązań zero waste, kształtujemy przyszłość zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego, o czym przeczytasz w naszym najnowszym Magazynie Zrównoważonego Rozwoju.  

Przyświeca nam wizja „świata bez odpadów”, dlatego nieustanie działamy, by przekształcić ten ambitny cel w rzeczywistość. Wciąż ustanawiamy nowe standardy w branży – od naszego innowacyjnego oprogramowania Materialkonto, które zapewnia pełną przejrzystość i strategiczny dostęp do przetworzonych surowców, po przełomową fabrykę recyklingu PET w Liebenau. Sukcesy te podkreśla prestiżowa Niemiecka Nagroda Zrównoważonego Rozwoju 2024, którą Interzero otrzymało w kategorii „Przemysł gospodarki odpadami i recyklingu”, uznająca naszą transformatywną pracę w zarządzaniu odpadami i ochronie zasobów. Wierzymy, że nasze podejście może być źródłem inspiracji – dowodząc, że odpowiedzialność środowiskowa i dobrobyt ekonomiczny mogą iść w parze. 

Nasze działania wykraczają poza recykling; aktywnie współpracujemy z producentami (Grupa CLASSEN) czy markami modowymi (Marc Cain), aby wdrożyć zrównoważone praktyki w różnych branżach. Nasze inicjatywy, takie jak kampania 'We want Moor’ i partnerstwo z COREPLA dla projektu RecoPet we Włoszech, pokazują nasze zaangażowanie w rozwiązywanie problemów środowiskowych na wielu frontach. Inwestując w edukację poprzez Międzynarodową Akademię Zero Waste i angażując się w projekty takie jak chemiczny recykling, wspieramy kulturę zrównoważonego rozwoju, która zachęca do innowacji i współpracy. Jako liderzy w dziedzinie zarządzania środowiskowego, nasze holistyczne podejście i namacalne wkłady przesuwają granice w kierunku bardziej zrównoważonej i cyklicznej przyszłości. 

Zapoznaj się z całością TUTAJ. 

Udostępnij przez: