Podsumowanie spotkania pt. „Odpady na wagę złota: porozmawiajmy o kaucji”

W miniony czwartek (17.08.2023 r.) spotkaliśmy się z przedsiębiorcami, dla których obowiązki wynikające z systemu kaucyjnego stanowią pewnego rodzaju wyzwanie. Ustawa wkrótce trafi do popisu Prezydenta, więc osoby, których nowy porządek prawny dotyczy, muszą szybko przygotować swoje biznesy na zmiany.

Uczestników spotkania powitał Zarząd Interzero – Paweł Lesiak i Monika Grom oraz Prezes PIOiRO – Konrad Nowakowski. Paweł Sosnowski, Pełnomocnik Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych opowiedział m.in. o projekcie ustawy, wysokości kaucji, opłatach, ewidencji oraz roli podmiotu reprezentującego. Łukasz Czarnowski, Digital Sales CCF Head, wytłumaczył, jak działa niemiecki system kaucyjny, który już od wielu lat spełnia swoje zadanie i w którym średnio 99% opakowań jest zwracane. Natomiast Agata Ryś, Dyrektor Handlowy, opowiedziała o zbiórce opakowań i znaczeniu butelkomatów dla sieci handlowych.

Jako Interzero chętnie bierzemy udział w spotkaniach z naszymi partnerami, ale również podmiotami, dla których kwestie środowiskowe mogą być problematycznie. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się nie tylko sprostać przepisom prawnym, ale również stworzyć sprawny system, który będzie spełniał swoje zadania.

Wydarzenie pt. „Odpady na wagę złota: porozmawiajmy o kaucji” to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań, podczas których chcemy poznawać problemy przedsiębiorców i poprzez bezpośrednią rozmowę, wspólnie je rozwiązywać. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się znowu spotkać, aby omówić bieżące wyzwania związane z systemem kaucyjnym.

Udostępnij przez: