Przemysław Kuna w debacie MyCompany Polska

Odpowiedzialny jak producent, czyli w oczekiwaniu na rewolucję – debata MyCompany Polska

Dlaczego rozszerzona odpowiedzialność producenta to temat istotny dla uczestników systemu kaucyjnego? Jaką rolę w systemie pełnić będą gminy? Co zmieni dyrektywa PPWR? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy debaty MyCompany Polska, w której Interzero reprezentował Przemysław Kuna, Dyrektor Zarządzający w Interzero.

W ubiegłym tygodniu odbyła się debata „Odpowiedzialny jak producent, czyli w oczekiwaniu na rewolucję”, w której udział wzięli Przemysław Kuna, Dyrektor Zarządzający w Interzero, Krzysztof Baczyński,  Prezes Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK oraz Artur Łobocki, Członek Zarządu Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

Uczestnicy debaty pochylili się nad zagadnieniami związanymi z uchwaleniem w Polsce systemu kaucyjnego od 2025 r., a także nowymi poziomami zbiórki opakowań, dyktowanymi przez transpozycję dyrektywy PPWR. Zauważono, że nowe opłaty kaucyjne stanowią wysokie zagrożenie dla rynku w obliczu niskiego poziomu odzysku surowca wtórnego w Polsce. Zwrócono także uwagę na niską świadomość nt. recyklingu odpadów wśród Polaków. Eksperci podkreślili istotną rolę gmin w systemie oraz o zasadności kar i opłat produktowych.

Zachęcamy do zapoznania się z całością materiału TUTAJ.

Interzero Polska oraz Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań stworzą podmiot reprezentujący dla firm w systemie kaucyjnym – dowiedz się więcej tutaj: https://systemkaucyjny.pioiro.pl/.

Pinterest Hidden Image
Udostępnij przez: