Made4Loop – odpowiedź na nowe obowiązki SUP

Choć era darmowych kubków jednorazowych powoli dobiega końca, to zmiany nie muszą oznaczać chaotycznej rewolucji w firmie.

Od 1 lipca 2024 roku, przedsiębiorcy sprzedający napoje w jednorazowych kubkach będą musieli zapewnić swoim klientom alternatywne opakowania, które będą bardziej przyjazne dla środowiska. Zmiana ta ma na celu ograniczenie ilości plastikowych odpadów i jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych posunięć legislacyjnych dotyczących ochrony środowiska w ostatnich latach. Choć dla wielu może to wydawać się tylko kolejną formalnością prawno-biurową, właścicielom firm może spędzać sen z powiek, ponieważ oznacza konieczność podjęcia zdecydowanych działań i poszukiwania skutecznych rozwiązań.

W związku z tym, przedsiębiorcy mogą rozważyć wprowadzenie opakowań wielokrotnego użytku lub opakowań wykonanych z innych materiałów, w tym oksydegradowalnych tworzyw sztucznych. Alternatywnie, mogą zdecydować się na wprowadzenie systemu depozytowego opakowań wielokrotnego użytku, który pozwoliłby na ich zwrot i ponowne wykorzystanie.

Właśnie dlatego powstała usługa Interzero, opierająca się na systemie depozytowym opakowań wielokrotnego użytku. Model Made4Loop zakłada wykorzystanie wielorazowych kubków i opakowań, które klienci wypożyczają za kaucją, a następnie zwracają w systemie depozytowym. W ten sposób opakowanie pozostaje w obiegu zamkniętym i jest ponownie wykorzystywane dziesiątki, jeśli nie setki razy.

Więcej informacji dowiesz się z notatki prasowej TUTAJ

Przypominamy, że już 22 lutego odbędzie się webinar, podczas którego sam Zbigniew Skowronek opowie więcej o usłudze Made4Loop od Interzero. Rejestracja pod linkiem TUTAJ

Udostępnij przez: