Jak biznes może skorzystać na odpadach?

O innowacyjnych rozwiązaniach ekologicznych, niestabilnej sytuacji prawnej oraz wdrażaniu koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym opowiadała Anna Grom, Prezes zarządu Interzero w najnowszym podcaście dla Forbes Women Polska.

Ochrona środowiska nie powinna być abstrakcyjną wartością, ale koniecznym warunkiem naszej dalszej egzystencji. Warto stale analizować, co się dzieje w naszym kraju i na świecie w zakresie zrównoważonego rozwoju. Trendem, który da się zauważyć pod kątem gospodarowania odpadami, jest fakt, że młode pokolenie coraz częściej przestaje zwracać uwagę na markę, a zaczyna dostrzegać wpływ danego przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. Duzi gracze również są świadomi kosztów surowców wykorzystywanych do produkcji i dążą do tego, aby pozyskiwać surowce na własność.

Jako integrator zrównoważonych rozwiązań środowiskowych, Interzero analizuje potrzeby klientów i wspólnie z nimi szuka rozwiązań, które mogą przynieść wymierne rezultaty finansowe i ekologiczne. Już teraz podejmujemy działania, które pozwalają zamknąć obieg surowców — doradzamy firmom jak optymalizować procesy np. poprzez zrównoważone projektowanie opakowań, a także wdrażamy koncepcje z obszaru gospodarki cyrkularnej w istniejące i nowe modele biznesowe.

Zachęcamy do odsłuchania całego podcastu TUTAJ

Udostępnij przez: