Interzero laureatem Niemieckiej Nagrody Zrównoważonego Rozwoju 2024

Lider w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym doceniony za swoje zaangażowanie w budowanie świata bez odpadów: Interzero zdobywa Niemiecką Nagrodę Zrównoważonego Rozwoju 2024.

W uznaniu za wszechstronne zaangażowanie i pionierskie rozwiązania „zero waste”, Interzero otrzyma Niemiecką Nagrodę Zrównoważonego Rozwoju 2024 w kategorii „Przemysł gospodarki odpadami i recyklingu”. Honoruje ona wyjątkowe osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w biznesie, gminach i badaniach. Nagroda przyznawana jest corocznie od 2008 r. przez German Sustainability Award Foundation we współpracy z rządem niemieckim, Niemiecką Radą ds. Zrównoważonego Rozwoju, wiodącymi stowarzyszeniami gmin, stowarzyszeniami biznesowymi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i instytucjami badawczymi.

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody” – powiedział dr Axel Schweitzer, prezes i właściciel Interzero – „Zachęca nas ona do kontynuowania naszych wysiłków na rzecz transformacji cyrkularnej z wielką determinacją i pasją (…). Wspólnie z klientami i partnerami chcemy osiągnąć prawdziwie zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym, aby skuteczniej przeciwdziałać nadmiernemu obciążeniu naszej planety. Bardzo dziękuję naszym klientom, partnerom, a także naszemu zespołowi”.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 23 listopada 2023 r. w Düsseldorfie.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Udostępnij przez: