Czas zwiększyć efektywność gospodarki odpadami.

Odpady i ich właściwe zagospodarowanie to obecnie jedno z największych wyzwań, z jakimi zmaga się społeczeństwo. Z punktu widzenia przedsiębiorcy największą potrzebą jest stabilność otoczenia regulacyjnego.

W najnowszym wywiadzie dla portalu Teraz Środowisko, Monika Grom, Wiceprezes grupy Interzero w Polsce, wskazuje, że biznes przede wszystkim musi ograniczyć ryzyko wynikające z sytuacji gospodarczej. Kolejnym krokiem jest zwiększenie efektywności i inwestycje w nowe technologie.

„Współpracujemy zarówno z firmami wytwarzającymi odpady, jak i zakładami recyklingu. Znamy potrzeby i możliwości obu stron. Dzięki temu często działamy jako integrator, który pomaga zamknąć obieg surowców, co przynosi wymierne korzyści środowiskowe, finansowe i wizerunkowe. Poza tym przeprowadzamy analizy holistyczne i punktowe, z różnych zakresów ochrony środowiska. Badamy zarówno zgodność działań przedsiębiorców pod kątem obowiązujących przepisów, jak i doradzamy, co mogą zrobić inaczej, aby uwolnić środki finansowe.”– komentuje Monika Grom.

„Obecnie, dzięki międzyzespołowej współpracy, osiągamy efekt synergii, który będziemy wzmacniać m.in. poprzez inwestycję w cyfryzację. Na tym polu też mamy swoje osiągnięcia. Obok wspomnianej Platformy Odpadowej Interzero, stworzyliśmy platformę e-learnigową Interzero Academy, system do zdalnego zawierania umów czy wirtualne biuro obsługi klienta, czyli Moje Interzero. Najwyższa pora, aby gospodarka odpadami w pełni wykorzystała potencjał, który stwarza cyfryzacja i zwiększyła w ten sposób swoją efektywność.” – dodaje Monika Grom

Cały wywiad można przeczytać pod linkiem TUTAJ 

Udostępnij przez: