Ochrona zasobów i ochrona klimatu
Interzero współpracuje z klientami i partnerami w celu zamknięcia obiegu surowców oraz osiągnięcia długoterminowego ograniczenia zmian klimatycznych i ochrony zasobów. Prestiżowy instytut Fraunhofer UMSICHT publikuje badania potwierdzające pozytywny wpływ naszej działalności na środowisko naturalne.
Portal „resources SAVED by recycling"
Jesteś naszym klientem i chcesz pobrać certyfikat „Resources SAVED by recycling”? Przejdź do portalu i zaloguj się przy użyciu indywidualnych danych dostępowych.
Naukowo potwierdzona ochrona klimatu
W swoim corocznym badaniu „resources SAVED by recycling” Instytut Fraunhofera UMSICHT oblicza, w jakim stopniu usługi recyklingowe Interzero przyczyniły się do ochrony środowiska.
W samym tylko 2023 r. badanie wykazało, że 2,5 mln ton zasobów zostało przetworzonych w systemach zamykania obiegu prowadzonych przez spółki Interzero, takie jak Interzero w Niemczech, Austrii, Polsce, Włoszech i Słowenii, co pozwoliło zaoszczędzić około 11,1 mln ton surowców pierwotnych. Odpowiada to ilości surowców zużywanych przez około 28,6 mln obywateli UE w ciągu jednego roku w wyniku konsumpcji tekstyliów.
Firmy zaoszczędziły również około 1,2 mln ton emisji gazów cieplarnianych – jest to równowartość rocznej emisji CO2 generowanej przez około 4,5 mln obywateli UE poprzez zużycie tekstyliów.
„„Od projektowania produktów nadających się do recyklingu po zrównoważony odzysk: wszystkie podmioty w łańcuchu wartości muszą współpracować, aby transformacja w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym zakończyła się sukcesem”
Dr.-Ing. Markus Hiebel
Dyrektor Departamentu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Zasobami Instytutu Fraunhofer UMSICHT
11.176.174
W 2023 roku firma Interzero zachowała 11,1 mln ton surowców pierwotnych poprzez recykling 2,5 mln ton surowców wtórnych.
1.219.993
Działania recyklingowe firmy Interzero pozwoliły w ubiegłym roku zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 1,2 miliona ton.
3.194.607
Recykling urządzeń elektrycznych pozwolił zaoszczędzić ponad 3,2 mln ton surowców pierwotnych.
721.353
Firma przetworzyła ponad 720 milionów ton papieru, tektury i kartonu, co pozwoliło uniknąć emisji około 167 000 ton gazów cieplarnianych.
494.416
W sumie przetworzono ponad 494 000 ton zużytego szkła, co pozwoliło zmniejszyć zużycie surowców pierwotnych o prawie 1 milion ton.
1.030.892
Firma poddała recyklingowi ponad 1 milion ton tworzyw sztucznych, oszczędzając w ten sposób ponad 3,9 miliona ton surowców pierwotnych.
Resources SAVED by recycling - certyfikaty dla naszych klientów i partnerów
Trwała przewaga konkurencyjna: we współpracy z Interzero poprawiasz swój ślad ekologiczny i wzmacniasz więź z klientami. W indywidualnym certyfikacie ochrony zasobów pokazujemy ilość pierwotnych surowców i gazów cieplarnianych zaoszczędzonych rocznie, mierzoną na podstawie Twojego indywidualnego wkładu – niezależnie od tego, czy jest to recykling lub ponowne wykorzystanie sprzętu IT. Przejrzystość jest dla nas nie tylko podstawową wartością, ale jest również wysoko ceniona przez naszych klientów i partnerów.
Ograniczenie transportu, ponowne wykorzystanie urządzeń IT
W innym badaniu z serii „resources SAVED” Fraunhofer UMSICHT przyjrzał się pozytywnemu wpływowi odnowienia i ponownego wykorzystania urządzeń informatycznych i komunikacyjnych, zorganizowanego przez Interzero. Przykładowo, przedłużenie żywotności jednego laptopa dzięki odnowieniu pozwala zaoszczędzić około 181 kg surowców pierwotnych i 154 kg emisji gazów cieplarnianych.
Centrum mobilnego liczenia (MCC) firmy Interzero również pomaga oszczędzać zasoby. Lokalna dostępność mobilnej usługi liczenia butelek jednorazowego użytku pozwala firmom uniknąć długich podróży do stacjonarnych centrów liczenia. „resources SAVED” pokazuje, że roczna oszczędność CO2 dzięki MCC odpowiada ilości gazów cieplarnianych pochłoniętych z około trzech zalesionych boisk piłkarskich.