Recykling tworzyw sztucznych: zamiana surowców na zoptymalizowane związki chemiczne

Nadające się do recyklingu, wysokiej jakości tworzywa sztuczne zgodne ze specyfikacjami klienta: Nagradzany proces „Recycled-Resource”- Interzero zamyka obieg odpadów tworzyw sztucznych - zachowuje wartościowe zasoby i chroni środowisko.

Eksperci w zakresie obiegu zamkniętego zasobów: nasz innowacyjny proces Recycled-Resource udoskonalił tworzenie związków z odpadów tworzyw sztucznych. W naszych zakładach przetwarzania tworzyw sztucznych – np. Eisenhüttenstadt w Brandenburgii – używamy odpadów opakowaniowych i odpadów z produkcji do wytwarzania nowych, poddawanych recyklingowi materiałów o rynkowej jakości.

Ponadto w naszym nowym centrum kompetencji w słoweńskiej miejscowości Maribor łączymy czynności w zakresie badania i rozwoju w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych.

Interzero recykling

Recythen i Procyclen - to dwa silne tworzywa sztuczne otrzymane w wyniku recyklingu.

Recythen, procyclen
plastik przedmioty koszyki

Surowce naturalne dla tych dwóch poddawanych recyklingowi produktów w postaci tworzyw sztucznych pozyskujemy z odbioru odpadów na poziomie gospodarstw domowych, które głównie obejmują opakowania z polietylenu (PE) i polipropylenu (PP). Nasz granulat – Recythen – może być stosowany do wytwarzania produktów takich jak zwoje kabli, meble ogrodowe, rury odpływowe i kanały kablowe.

Procyclen to wielokrotnie nagradzany „związek ponownie przetworzony”, który można dostosowywać do swoich potrzeb. Poprzez zmianę formuły Procyclen można dokładnie dostosować do wymagań klientów pod względem płynności, stabilności, odporności na promieniowanie ultrafioletowe/temperaturę i zabarwienia. Tak samo, jak nowe surowce naturalne na bazie ropy naftowej, Procyclen spełnia surowe wymogi dla nowych produktów i opakowań. Może być stosowany do procesów formowania wtryskowego i wytłaczania.

Producenci, którzy w swoich produktach z tworzyw sztucznych wykorzystują Recythen lub Procycklen, mogą ubiegać się o etykietę ekologiczną „Blue Angel”.

Korzyści dla klienta wynikające z procesu Recycled-Resource:

Certyfikowana, powtarzalna jakość materiałów

Wsparcie techniczne produkcji

Dokładna dokumentacja wszystkich danych dotyczących materiałów

Planowanie bezpieczeństwa i bezpieczeństwo dostaw

Upcycling i pełna zgodność z przepisami REACH

Skuteczny wkład w zachowanie zasobów i ochronę środowiska

Ochrona środowiska dzięki Recythenowi i Procyclenowi

Dzięki pochodzącym z recyklingu tworzywom sztucznym Interzero pomagasz zachować zasoby zmniejszając emisję gazów cieplarnianych: jak pokazuje badanie opublikowane przez Fraunhofer Institute UMSICHT, Procyclen i Recythen poprawiają Twoje oddziaływanie na środowisko.*

 

Zamiana głównych tworzyw sztucznych pozyskiwanych z ropy naftowej na Recythen zmniejsza ilość gazów cieplarnianych o 811,2 kg na tonę – 50-procentowe zmniejszenie szkodliwych dla klimatu emisji. Zużycie energii pierwotnej również spada o 12 626 kilowatogodzin na tonę – równowartość 22 151 załadunków prania.**

Przy zastosowaniu Procyclenu na jednej tonie oszczędza się 493,5 kg gazów cieplarnianych (około 10 procent ***) oraz 10 488 kWh energii pierwotnej – około 18 400 załadunków prania.

grafika samochód gazy cieplarniane
grafika samochód gazy cieplarniane
* Ostatnie badanie przeprowadzone przez Instytut Fraunhofer ds. Środowiska, Bezpieczeństwa i Technologii Energetycznych UMSICHT porównało produkcję granulatów pierwotnych z ropy naftowej z produktami Recythen i Procyclen z materiałów poddanych recyklingowi w odniesieniu do ich pierwotnego zużycia energii i bilansu gazów cieplarnianych. Obliczenia opierają się na normach ISO 14040 i 14044. Porównanie technologii odzwierciedla najnowszy stan wiedzy. Wszystkie wyniki dotyczą tony granulatu.
** Zakładając zużycie 0,19 kWh na pranie. Odpowiada to klasie efektywności energetycznej „A”.
*** Oszczędności dzięki Procyclen są wynikiem kolejnych etapów przetwarzania i transportu oraz dodatkowych materiałów.

Rosnąca wydajność ekologiczna i oszczędności kosztów

Imponujące statystyki – ciężko pracujemy nad tym, aby ciągle poprawiać pozytywne wyniki środowiskowe: dzięki najnowszej generacji Procyclenu, oszczędność gazów cieplarnianych może sięgnąć nawet 50 procent, ponieważ produkcja jest obecnie przeprowadzana w jednym etapie procesowym i wymaga mniej energii. Wpływa to na zachowanie zasobów i zapewnia jeszcze większą oszczędność kosztów.

Nagradzane działanie

Tworzywa sztuczne od Interzero nie tylko przyciągają imponującą i stale rosnącą rzeszę producentów i dystrybutorów: nasz proces Recycled-Resource oraz tworzywo sztuczne w postaci Procyclenu zdobyło już wiele nagród.

GreenTec Awards 2013

  • Nominacja w kategorii „Recykling”

INDUSTRIEPREIS 2013

  •  Zdobywca nagrody za proces Recycled-Resource i Procyclen w kategorii „Usługi” (w ramach inicjatywy „SME Initiative”)

EPRO Best Recycled Plastic Product 2012

  •  Nagroda za „Najlepszy, poddany recyklingowi produkt dla użytkownika końcowego” za Ecolife od firmy Curver, gamę produktów wytwarzanych w pełni z Procyclenu

BHB Customer Service Prize 2012

  • Specjalna nagroda za zrównoważony rozwój przyznana firmie za opracowanie procesu Recycled-Resource

Kontakt

made4circle@interzero.pl

    Udostępnij przez: