Już 18-20 września w Sopocie odbędzie się Konferencja Środowiskowa Interzero, na której poruszymy najważniejsze i najaktualniejsze tematy związane z przepisami prawa, ochroną środowiska i ESG. 

Tegoroczne wydarzenie skupi się szczególnie na zagadnieniach związanych ze zmianami prawnymi dyktowanymi transpozycjami unijnych dyrektyw SUP i PPWR, wprowadzeniu w Polsce od 2025 r. ogólnokrajowego systemu kaucyjnego, a także modelach zrównoważonego rozwoju dla biznesu. W agendzie nie brakuje wystąpień prelegentów z marek na polskim rynku, organizacji biznesowych i branży ochrony środowiska. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co jeszcze znajdziesz w programie Konferencji Środowiskowej Interzero 2024 – pełna agenda dostępna na stronie wydarzenia. 

System kaucyjny 

Już od 2025 r. w Polsce obowiązywać będzie system kaucyjny, który obejmie wybrane opakowania na napoje ze szkła i tworzyw sztucznych. Ta zmiana stanowi nie lada wyzwanie dla przedsiębiorców, na których nałożone są obowiązki, w tym m.in. osiągnięcie określonego poziomu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, prowadzenie ewidencji czy zawarcie umowy z podmiotem reprezentującym w systemie kaucyjnym. W programie Konferencji znajdzie się kilka prelekcji poświęconych stricte zagadnieniu systemu kaucyjnego w Polsce. Paweł Sosnowski, Pełnomocnik ds. Rozwiązań Środowiskowych w Interzero poprowadzi wykład „Czy system kaucyjny bez ROP to przepis na problemy?”, a Hanna Walczak, menadżer ds. wdrożeń w GS1 Polska opowie o standaryzacji baz danych w prelekcji „Baza danych dla systemu kaucyjnego – co warto o niej wiedzieć?” Zaplanowany jest również panel dyskusyjny „System kaucyjny – zagrożenie czy szansa dla gospodarki odpadami?”, w którym udział wezmą m.in. specjaliści Interzero, przedstawiciel sieci handlowej i ekspert w branży ochrony środowiska z osiągnięciami naukowo-badawczymi. 

Interzero wraz z Polską Izbą Odzysku i Recyklingu Opakowań utworzy podmiot reprezentujący przedsiębiorców w systemie kaucyjnym – więcej dowiesz się TUTAJ

Z tą zmianą nierozerwalnie związana jest unijna dyrektywa PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation), która wyznacza odgórne poziomy zbiórki odpadów opakowaniowych. Założenia tego aktu prawnego przybliży Paweł Sosnowski w prelekcji „PPWR, czyli nowe rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami”; w panelu dyskusyjnym „PPWR – ile nas to będzie kosztować?” eksperci gospodarki o obiegu zamkniętym – w tym Piotr Mazurek z Konfederacji Lewiatan i Robert Szyman, Dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych – omówią wyzwania w zakresie projektowania, produkcji i recyklingu opakowań w obliczu nowych regulacji. 

Zrównoważony rozwój w biznesie

Oprócz tematyki poświęconej najnowszym zmianom w prawie krajowym i europejskim, na Konferencji Środowiskowej omówione zostaną zagadnienia gospodarki o obiegu zamkniętym, zintegrowanych rozwiązań środowiskowych, a także zrównoważonego biznesu.  

Cyrkularny obieg surowców i produktów to zagadnienie, które zainteresuje wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko, a także zmniejszyć koszty produkcji. Na tegorocznej Konferencji Środowiskowej wystąpią eksperci czołowych marek na polskim rynku – w tym Wiktoria Płocha, Sustainability Business Partner w IKEA Retail z prelekcją „Cyrkularność – czy wiemy gdzie się zaczyna?”, Joanna Leoniewska-Gogola, Deputy Director Sustainability Consulting Central Europe w Deloitte Advisory, z prelekcją „Strategia cyrkularności firmy w kontekście wymagań raportu niefinansowego CSRD” czy Jacek Płaza, Chief Sustainability Officer w Decathlon Polska z prelekcją „Jak ograniczać ilość odpadów i rozwijać nowe modele biznesowe?”. 

Paweł Lesiak na konferencji srodowiskowej

O ESG w ujęciu marketingowym opowie Mateusz Jemioł, producent i reżyser reklamowy, a także CEO Mova Film w prelekcji „Czy temat śmieci może porwać tłumy? Przepis na skuteczną kampanię społeczną”. 

Postępujący rozwój technologiczny może iść w parze z ekologią – a to dzięki digitalowym narzędziom wspierającym gospodarkę odpadami. Aleksandra Mikiel, Dyrektor Operacyjna w Interzero opowie w swojej prelekcji o Platformie Odpadowej Interzero – narzędziu do zarządzania gospodarką odpadami.

Zostań partnerem lub uczestnikiem Konferencji Środowiskowej Interzero!

Konferencja Środowiskowa Interzero to doskonałe miejsce nie tylko na pozyskanie nowych inspiracji, ale także na pokazanie swojej firmy.

Dołącz do wydarzenia już dziś!

Wybieram bilet

Chcesz zostać naszym partnerem?

Udostępnij przez: