Inkluzywność w Metaverse? Poznaj ekologiczny sklep z misją!

Okrąglak. Eko bez kantów jest nowatorską, publiczną kampanią edukacyjną Interzero, propagującą ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Jest to koncept sklepu osadzonego w Metaverse, który ma nauczać społeczeństwo, które opakowania są bardziej przyjazne dla środowiska. Jest to projekt powstały przy współpracy z Pracownią A8 Architektura.

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni wirtualnej, która będzie pełnić funkcję zrównoważonego sklepu przyszłości. Jego bryła zbudowana jest na bazie okręgu, symbolizując obieg zamknięty. W jego wnętrzu znajdziemy regały, na których umieszczamy przykładowe produkty dostępne na rynku, które mają ekologiczne opakowanie.

Spacer po Okrąglaku to nie tylko opakowania, ale również wszelkie idee, które przyświecały nam podczas tworzenia tego miejsca, gotowe do wdrożenia w realnym świecie – jak np. udostępnienie klientom stacji do ponownego napełniania pojemników ulubionym produktem, zapewnienie dostępu do świeżych, sezonowych produktów oraz dostosowanie sklepu pod osoby niepełnosprawne.

Udostępnij przez: